+48690922800 biuro@euro-drogeria.pl pl / PLN
Język
Waluta
Lista wpisów
Lista wpisów

Gruntowne porządki w łazience.

08.11.2021
#ŁAZIENKA
#SPRZĄTANIE
#ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI
#GRUNTOWNE PORZĄDKI
#CZYSZCZENIE KAFELEK
#CZYSZCZENIE FUG
#CZYSZCZENIE ŁAZIENKI
#MYCIE CERAMIKI
#MYCIE KAFELEK
#ŚRODKI DO KAMIENIA
#RENOWATOR DO FUG
#OSAD Z MYDŁA
#KAMIEŃ

Gruntowne porządki w łazience.

Listopad to czas w którym wiele osób zaczyna przedświąteczne porządki. Największą zmorą jest łazienka oraz kuchnia. Osad z mydła, kamień, czyszczenie fug to spore wyzwanie.

Poniżej podajemy kilka rad jak skutecznie posprzątasz łazienkę.

 

Gruntowne porządki w łazience- najpierw ustal plan działania

Przed rozpoczęciem pracy ustal sobie plan działania. Sprzątanie warto zacząć od umycia elementów, Które czyścisz najrzadziej. Przykładowo są to łączenia instalacyjne, kratki wentylacyjne i miejsca do których na co dzień mamy utrudniony dostęp.

W kolejnym kroku warto zabrać się za najtrudniejsze zabrudzenia. Są to elementy, które czyścisz dosyć rzadko, ponieważ zajmuję to dużo czasu. Nie oszukujmy się- czasu brakuje każdemu z nas!

 

Czyszczenie fug i kafelek.

Na naszym Instagramie znajdziecie już tricki na DOMOWE CZYSZCZENIE FUG.

W fugach gromadzą się zabrudzenia, ale także niebezpieczna dla naszego zdrowia pleśń. Fugi skutecznie wyczyścisz szczoteczką do zębów. Jeżeli posiadasz urządzenie parowe do czyszczenia, to będziesz mieć ułatwione zadanie. Warto również zaopatrzyć się w środki ułatwiające pozbycie się kamienia czy pleśni.  Po wyczyszczeniu silikonu przy wannie, umywalce czy prysznicu możesz zabezpieczyć spoiny specjalnym środkiem do renowacji fug i silikonów.

 

Mycie ceramiki oraz mebli łazienkowych.

Gdy już uporasz się z fugami i kafelkami, przejdź do prac lżejszych. Przetrzyj meble łazienkowe oraz całą ceramikę. Przy tym etapie przejrzyj zawartość szafek. Wyrzuć przeterminowane produkty i uporządkuj je. Aby utrzymać porządek w szafkach, warto zaopatrzyć się w koszyczki czy różne sortery.

Uważaj przy myciu ceramiki łazienkowej. Pamiętaj o korzystaniu odpowiednich środków, aby nie porysować delikatnej powłoki. Przy myciu baterii łazienkowych, zaopatrz się w środki do kamienia, jeżeli taki się pojawił.

 

Pamiętaj, że przy sprzątaniu warto zgłosić się po pomoc! Sprawdź ofertę produktów, które ułatwią Ci te zadanie.

 

Gruntowne porządki w łazience.