+48690922800 biuro@euro-drogeria.pl pl / PLN
Język
Waluta
Lista wpisów
Lista wpisów

Pielęgnacja skóry małego dziecka.

25.01.2022
#PIELĘGNACJA
#PIELEGNACJA SKÓRY
#PIELĘGNACJA NOWORODKA
#NOWORODEK
#MAŁE DZIECKO
#KĄPIEL NIEMOWLĘCIA
#PIELĘGNACJA NIEMOWLĘCIA
#KĄPIEL
#PRODUKTY HIPOALERGICZNE
#HIPOALERGICZNE ŚRODKI DO PRANIA
#ŚRODKI DO PRANIA

Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Bardzo różni się od skóry dorosłego człowieka, więc wymaga całkiem innej pielęgnacji. Skóra małego dziecka przypomina skórę osoby dorosłej dopiero między 2 a 3 rokiem życia. Jak dbać o skórę malucha?

Naskórek noworodka jest cieńszy i delikatniejszy oraz posiada mniej kwaśny odczyn niż typowa skóra osoby dorosłej. Dodatkowo jest jaśniejszy i mniej elastyczny, za czym idzie większa wrażliwość na światło słoneczne. Małe dzieci są bardzo podatne na przegrzanie i trudniej adaptują się do wysokiej temperatury ponieważ w ich skórze znajduje się znacznie mniej gruczołów potowych. Tracą dużo więcej wody przez skórę w wyniku parowania, przez co są narażone na zwiększone pochłanianie ciepła jak i wychłodzenie oraz zwiększone wchłanianie substancji, które mają kontakt ze skórą (substancje chemiczne czy leki).

Pielęgnacja skóry dziecka podczas kąpieli.

Dziecko kąp kilka razy w tygodniu, częściej latem gdy jest bardzo upalnie i dziecko się poci. Warunkiem rzadszych kąpieli jest utrzymanie prawidłowej higieny podczas zmiany pieluszki. Codzienna kąpiel powinna też wejść w nawyk w przypadku dziecka, które samodzielnie się przemieszcza i je, wtedy są większe szanse, że dziecko się pobrudzi.

Pamiętaj aby dziecko kąpać w delikatnych środkach myjących przeznaczonych dla dzieci. Inne produkty podrażnią delikatną skórę. Do mycia nie używaj myjek ani gąbek, których nie można wyparzyć. Najbezpieczniejszą metodą jest mycie ręką.

Po kąpieli stosuj balsami i oliwki, które są przeznaczone dla noworodków i niemowląt.

Pielęgnacja skóry głowy i włosów.

Noworodkom i niemowlakom nie trzeba myć główki szamponem. Często takie maluchy nie posiadają włosów, oczywiście zdarzają się wyjątki. W obu sytuacjach główkę wystarczy umyć mydłem lub płynem używanym do kąpieli dziecka. Gdy dziecko będzie starsze, można używać szamponów stworzonych z myślą o dzieciach.

Pranie dziecięcych ciuchów.

Pielęgnacja skóry dziecka odbywa się również podczas prania. Nie jest obojętne w czym wypierzesz i wypłuczesz ciuchy maluszka. Jego skóra jest bardzo wrażliwa i często nie wiedząc można zrobić jej krzywdę. Szukając produktów do prania i płukania wybieraj produkty hipoalergiczne, z substancjami delikatnymi dla skóry dziecka. Dzisiejszy asortyment jest dosyć szeroki, więc możesz wybierać wśród wielu produktów, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku.

Pielęgnacja skóry małego dziecka.