Lista wpisów
Lista wpisów
Skuteczne sposoby na przyjemny zapach w szafie.
23.04.2021
##GARDEROBA
##PORZĄDEK W SZAFIE
##CZYSTA SZAFA
##PRZYJEMNY ZAPACH W SAFIE
##CZYSTE PRANIE
##PACHNĄCA SZAFA
##SASZETKI ZAPACHOWE
##KULKI ZAPACHOWE
##OLEJKI ETERYCZNE
##ODŚWIEŻACZ POWIETRZA

 

Dzięki dzisiejszym technologiom, automatycznym pralkom oraz skutecznym środkom do prania, pranie staje się o wiele prostszą i przyjemniejszą czynnością. Dodatkowym atutem jest świeży zapach, który wypełnia dom po rozwieszeniu czystego i pachnącego prania. Co jednak zrobić, by przyjemna woń unosiła się dużo dłużej, w tym po wyjęciu ubrań z szafy?

 

Podstawowe zasady przechowywania ubrań

Pranie odzieży, bielizny czy pościeli w najlepszych proszkach do prania sprawia, że tkaniny są perfekcyjnie czyste oraz pachnące przez długi czas. Niestety zdarza się, że ten fakt zaburza przechowywanie ubrań w szafie czy komodzie. Problem jest szczególnie zauważalny, gdy mebel w którym przechowujemy odzież jest wiekowy i wydziela stęchłą, duszącą woń. Dlatego podstawowym kluczem do sukcesu jest wietrzenie szafy, lub innego mebla, który służy do przechowywania tekstyliów.

Poza tym bardzo ważne jest, aby wkładać do półek dokładnie wysuszone ubrania. Wilgoć może prowadzić do rozwoju bakterii, które są odpowiedzialne za uciążliwy fetor.

Warto również zadbać o porządek, upychanie dużej ilości ubrań "na siłę" zdecydowanie zatrzymuje obieg powietrza, co również sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

Sposób na pachnącą szafę

Stosowanie się do wyżej zaproponowanych zasad, powinno pomóc w zapobieganiu powstawaniu niemiłej woni wokół naszych ubrań. Jednak gdy zależy nam na bardziej wyrazistym niż naturalnym aromacie, warto wyposażyć się w jedną z kilku przygotowanych przez nas propozycji zapachowych.

 

Saszetki zapachowe do szafy to absolutny faworyt miłośników pięknych zapachów. Są tanie i proste w użyciu – wystarczy zawiesić saszetkę na drążku w szafie, położyć na półce lub wrzucić do szuflady. Klienci Euro-Drogerii mogą przebierać w aromatach – dostępne są saszetki kwiatowe, owocowe, orientalne, a także o zapachu świeżego prania. Największą popularnością cieszą się jednak saszetki z lawendą. Dlaczego? Ponieważ ten produkt, oprócz pięknego zapachu ma dodatkową funkcję- skutecznie odstrasza mole.

 

W poszukiwaniu bardziej intensywnego zapachu do szafy warto zwrócić uwagę na olejki eteryczne. W tej kategorii produktów wybór aromatów jest jeszcze większy. Olejki nadają się nie tylko do dyfuzorów i kominków na świeczkę. Aby wypełnić garderobę swoją ulubioną wonią, wystarczy rozcieńczyć kilka kropli olejku zapachowego w wodzie, spryskać roztworem woreczek z suszem lub pomiętą kartką i wrzucić ją na dno mebla. Przewaga tej metody nad saszetkami wynika nie tylko z większej intensywności zapachu; buteleczka z olejkiem jest bardzo wydajna, a więc korzystanie z tego sposobu w dłuższej perspektywie jest po prostu tańsze.

 

W szafie można także umieścić ulubiony odświeżacz powietrza w kulkach, kostki mydła lub pojemnik z ziarnami kawy, te posiadają właściwości neutralizujące zapach, natomiast w przypadku zmielonych ziaren-  dodatkowo skutecznie pochłaniają nadmierną wilgoć.

Podczas gruntownych porządków, np. przy sezonowej wymianie garderoby, wnętrze szafy warto przetrzeć specjalnymi chusteczkami zapachowymi do czyszczenia mebli.